Biel i drewno to połączenie kolorystyczne i materiałowe z rzędu takich ponadczasowych, że aż chce się stwierdzić: tak, bardzo mi się podoba i chcę mieć je we własnym domu czy mieszkaniu. Przyjrzyjmy się zatem propozycji efektownej aranżacji nowoczesnej kuchni. Jakie sprawdzone rozwiązania proponują dekoratorzy wnętrz?

Drewniane blaty kuchenne w zestawieniu z białą zabudową mebli cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem – i to nie tylko wśród zwolenników stylu prowansalskiego. Podobnie jak i meble kuchenne wykonane z drewna wzbogaconego białym lakierem na wysoki połysk – wciąż znajdują się w czołówce zainteresowania współczesnych inwestorów.

Jako nowość w kuchni urządzonej w bieli uznaje się zaś wyspę, w całości wykonaną z drewna lub jego odpowiednika – laminowanej płyty meblowej, przypominającej wyglądem masywne deski. Bo jak się okazuje, na współczesnym rynku meblowym znaleźć można szereg propozycji meblowych dostępnych w fakturze do złudzenia przypominającej deski. Mowa o chropowatości struktury zewnętrznej oraz widocznych porach czy rowkach, charakterystycznych właśnie dla drewna.

Jakie trendy w zestawianiu drewna z bielą obserwują i polecają do wykorzystania dekoratorzy i projektanci wnętrz? Najlepiej sprawdza się proporcja 80% do 20% – i tyczy się zarówno tych sytuacji, w których więcej jest drewna, jak i tych, w których dominuje biel. Pierwszy materiał jednak, dominujący w aranżacji, powinien być bardzo wyeksponowany w postaci szafek i szafeczek, drugi zaś – obecny raczej symbolicznie, w zalecanej postaci brył geometrycznych choćby. I takich mebli kuchennych warto dziś szukać.