Nie od dziś wiadomo, że w przytulnie urządzonym salonie znaleźć się powinno miejsce na wypicie popołudniowej kawy czy relaksacyjne spotkanie towarzyskie tzw. kanapowe. W związku z tym w każdym stylowym salonie nie może zabraknąć i ławy kawowej, na której będzie można postawić paterę z owocami, domowym ciastem czy filiżanki z ulubionym gorącym napojem. Niewykluczone też, że pojawić się na niej mogą kieliszki wypełnione mocniejszym trunkiem, ale to przeznaczone jest przede wszystkim na długie, przyjemne wieczory.

Urządzając salon i decydując się na zakup odpowiedniej ławy kawowej wybierajmy z tych, które nie tylko nam się podobają, ale również pasują do ogólnego wystroju w naszym salonie. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy w przestrzeni salonowej dominuje raczej chłodny minimalizm i pragniemy ożywić wnętrze wyrazistym akcentem kolorystycznym – wówczas kontrastowa barwa ławy kawowej będzie jak znalazł.

Nowoczesne ławy kawowe nie muszą przybierać wcale postaci standardowych realizacji. Oznacza to, że blat mebla oczywiście wykonany jest ze szkła, ale szkło to nie musi być wcale bezbarwne – na rynku meblowym dostępne są również szkła idealnie dopasowane do koloru drewnianych nóg, a te mogą być bardzo różnorodne.

Wybierając ławę kawową pamiętajmy także o jej funkcjonalności – ma bowiem służyć nie tylko domownikom, ale również naszym gościom. Warto więc wybrać taki mebel, który będzie nie tylko elegancko się prezentował, ale także posłuży na wiele większych bądź mniejszych okazji.