Wąska, ale i dość długa. Niezbyt ustawna, ale taką zadowolić się musi wielu z nas. Takie kuchnie spotkamy dziś często w blokach – szczególnie zaś tych budynkach, które powstały już jakiś czas temu. Jak z pomysłem więc urządzić taką nietypową kuchnię, by nie zagracić jej, a wzbogacić o takie rozwiązania, z których będziemy zadowoleni na co dzień? Z pewnością pamiętać trzeba o kilku sztandarowych zasadach. Jakich? O tym słów kilka poniżej.

Wąskie kuchnie to przestrzenie w których unikać się powinno stosowanych niegdyś nagminnie, ogromnych zabudów – od podłogi, po sam sufit. Dzięki temu, że zdecydujemy się raczej na rozproszenie mebli kuchennych, zyskamy dostęp do większego i bardziej przestronnego wnętrza, a to w małej kuchni jest niezwykle pożądane.

Dalej – szafki kuchenne w niedużej kuchni powinny być w odpowiedniej kolorystyce. Jakiej? Z pewnością dobrym pomysłem będzie postawienie na beże lub biel. Takie szafki bowiem zdecydowanie rozjaśnią przestrzeń kuchenną i sprawią, że ta zyska na przestronności. Dodatkowo szafki kuchenne o gładkich, błyszczących frontach, będą korzystnie odbijały światło.

Alternatywą dla standardowych szafek kuchennych mogą być z pewnością listwy – te zawieszone na ścianie, wyposażone w haczyki czy kosze, pozwolą na zachowanie porządku w kuchni i znaczne odciążenie i tak zazwyczaj wiecznie zabałaganionego, blatu roboczego.

Wybierając szafki kuchenne do przestrzeni naszych eksperymentów kulinarnych pamiętajmy o jednym – im są one pojemniejsze, tym dłużej i owocniej nam posłużą. Szukajmy więc właśnie takich.