Ograniczony metraż mieszkania zlokalizowanego w bloku ma swoje plusy i minusy. Z pewnością bardziej nagimnastykować się z pomysłami na ciekawy wystrój wnętrz borykać się muszą ci, którzy chcą właśnie w bloku urządzić komfortowe miejsce do swoich kulinarnych eksperymentów. O czym warto pamiętać, tworząc wymarzoną przestrzeń kuchenną?

Niezwykle ważny staje się podział pomieszczenia na strefy. W innym miejscu bowiem będzie odbywało się gotowanie, w innym – przygotowywanie składników na różnorodne dania (tu wskazany staje się dostęp do sporego blatu roboczego), w jeszcze innym – zmywanie czy przechowywanie.

Specjaliści od mebli kuchennych przekonują – warto urządzać kuchnię z uwzględnieniem tzw. trójkąta roboczego. Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje kuchni, ze względu na jej kształt:

  • litery I – tu zalecana jest głównie jednorzędowa zabudowa meblowa; meble znaleźć się powinny wzdłuż jednej ściany
  • litery U – ciągi robocze łączy się wykorzystując dwa znajdujące się po przeciwległych stronach – ich łącznikiem jest ta przestrzeń meblowa, która znajduje się w poprzek
  • litery L – tu sprzęt warto umieścić wzdłuż prostopadłych ścian, ze szczególnym rozdzieleniem blatu roboczego od zlewu i płyty grzewczej

Pomysłów na kuchnię w bloku może być naprawdę mnóstwo – tym bardziej, że i wybór asortymentu meblowego dedykowanego kuchniom stale się zwiększa. Dziś nie trzeba myśleć już tylko o zakupie kompletów szafek kuchennych – równie dobrze można je dowolnie zestawiać i osiągać na tym polu niemałe sukcesy.